Top IGCSE results

 

This list presents the highest results in the International GCSE exams, achieved by students at Zlatarski International School.

Учениците на Гимназия Златарски се явяват на IGCSE изпитите в 10 клас и държат по-трудните IGCSE Advanced нива. Оценка от А – С се смята за успешно представяне от университетите във Великобритания. Успешното представяне на IGCSE изпитите  е доказателство за готовността на учениците да положат международните International Baccalaureate (IB) изпити в 12 клас.

Най-високите резултати на Държавните зрелостни изпити за гимназията можете да видите тук. Най-високите резултати на изпитите International Baccalaureate за гимназията можете да видите тук.

През 2016г. най-високи резултати получиха Анна Филчева (A*A*A); Ивсън Чан (А*А*АB); Албена Хайтова (ААА); Боян Младенов (ААB); Цветан Гергов (A*AC); Христо Станилов (AA). Отлични оценки А* и А по английски език получиха Боян Иванов, Анна Филчева, Цветан Томов, Албена Хайтова, Али Баша, Боян Младенов, Веселин Даскалов, Димана Заркова, Иво Кусев, Стефан Йончев, Тодор-Николай Абаджиев, Цветан Гергов, Христо Станилов, Ангел-Борис Тодоров, Антон Софкин, Габриела Казакова, Калоян Калайджиев, Павел Велков. Топ математиците с А* и А са: Ивсън Чан, Боян Младенов, Албена Хайтова и Анна Филчева. Оценки А* и А по биология имат Албена Хайтова и Ивсън Чан. Отличниците по история са Анна Филчева (А*), Цветан Гергов (А*), Христо Станилов (А), Яо Чен (А), и Стефания Габровска (А). Браво ZLATARSKI INTERNATIONAL SCHOOL!

През 2015г. най-високи резултати получиха Елица Зафирова (A*AA) по биология, английски език и математика; Гергана Негованска (А*А*АB), съответно по предметите математика, физика, информационни технологии и английски език; Марио Марков (А*ААB) – английски език, биология, математика и история. Отлично се представиха и Мишел Серова (A*AC) – английски език, история, математика и Стефан Христов (AAAC) – английски език, биология, математика, физика. На изпита по английски език (високо ниво) 90% от учениците бяха оценени от CIE с резултати от А* до C. Отлични оценки по предмета получиха Антоанета Атанасова, Марио Марков, Мишел Серова, Петър Петров, Асен Олованов, Елица Зафирова, Елица Чаушева, Георги Караиванов, Христо Шотев, Илана Стамболиева, Иван Илиев, Иван Сариев, Кристина Тодорова, Лука Лозович, Мария Лившиц, Мария Костова, Мартин Кирилов, Нефели Карапану, Стефан Христов, Веселия Цолова, Владислав Петков. Гордеем се с отличните резултати по информационни технологии на Елица Чаушева, Илана Стамболиева и Гергана Негованска, която постигна резултат А* и по физика. Оценки А* и А по биология имат и учениците Елица Зафирова, Николета Данчева, Марио Марков, Стефан Христов. Топ математиците на випуска с А* и А са: Гергана Негованска, Елица Зафирова, Марио Марков и Стефан Христов. Поздравяваме и отличниците ни по история, това са Искрен Великов (А) и Мишел Серова (А).

Student Name Grade Year Subject
Kalina Nikolaeva Tsolova A* 2014 IGCSE English (Advanced)
Gloria Daniel Trifonova A* 2014 IGCSE English (Advanced)
Aleksandar Valter Papazki A* 2014 IGCSE English (Advanced)
Mario Stoyanov Mitov A* 2013 IGCSE English (Advanced)
Denitza Svetozarova Zafirova A* 2013 IGCSE English (Advanced)
Yordanka Dimova Dimova A* 2011 IGCSE English (Advanced)
Alexandra Anastassova Todorova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Alexandros Kissamitakis A 2014 IGCSE English (Advanced)
Sevinc Ipek Baser A 2014 IGCSE English (Advanced)
Bilyana Yavorova Yankulova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Filipa Konstantinova Ivanova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Maria Miroslavova Stefanova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Mariya Boyanova Ilieva A 2014 IGCSE English (Advanced)
Mihaela Dimitrova Bogdanova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Nikoleta Ivaylova Zdravkova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Plamen Martinov Boychev A 2014 IGCSE English (Advanced)
Teodora Angelova Ivanova A 2014 IGCSE English (Advanced)
Mihaela Georgieva Milenkova A 2013 IGCSE English (Advanced)
David Sven Wiske A 2013 IGCSE English (Advanced)
Kiril Nikolaev Delchev A 2013 IGCSE English (Advanced)
Katrin Asenova Toneva A 2013 IGCSE English (Advanced)
Peter Gerald Locker A 2013 IGCSE English (Advanced)
Nikoleta Georgieva Rashkova A 2013 IGCSE English (Advanced)
Petar Ivanov Karageorgiev A 2012 IGCSE English (Advanced)
Vesela Andreeva Kehayova A 2012 IGCSE English (Advanced)
Teodora Valentinova Mollova A 2012 IGCSE English (Advanced)
Petia Emilova Dimitrova A 2012 IGCSE English (Advanced)
Cvetelina Ivaylova Ivanova A 2011 IGCSE English (Advanced)
Kalina Nikolaeva Tsolova A* 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Plamen Martinov Boychev A 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Kristian Blagovestov Argirov A 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Martin Nikolaev Nikov A 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Mihaela Georgieva Milenkova A 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Simona Ivaylova Stankulova A 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Plamen Martinov Boychev A 2014 IGCSE Physics (Advanced)
David Sven Wiske A 2013 IGCSE Physics (Advanced)
Petar Ivanov Karageorgiev A 2012 IGCSE Physics (Advanced)
Kalina Nikolaeva Tsolova A* 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Mariya Boyanova Ilieva A 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Maria Miroslavova Stefanova A 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Kamelia Yulieva Popova A 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Kiril Nikolaev Delchev A 2013 IGCSE Biology (Advanced)
Athanasia Karagianni A 2014 IGCSE History (Advanced)
Gloria Daniel Trifonova A 2014 IGCSE History (Advanced)
Athanasia Karagianni B 2014 IGCSE English (Advanced)
Boris Rumenov Genchev B 2014 IGCSE English (Advanced)
Joanna Evgenieva Karakanovska B 2014 IGCSE English (Advanced)
Ioana Vladimirova Afenlieva B 2014 IGCSE English (Advanced)
Kaloyan Toshkov Georgiev B 2014 IGCSE English (Advanced)
Kamelia Yulieva Popova B 2014 IGCSE English (Advanced)
Kristian Blagovestov Argirov B 2014 IGCSE English (Advanced)
Lidia Alexandrova Vasileva B 2014 IGCSE English (Advanced)
Mihail Ivanov Karagerov B 2014 IGCSE English (Advanced)
Niya Borislavova Borissova B 2014 IGCSE English (Advanced)
Niya Vladimirova Dimitrova B 2014 IGCSE English (Advanced)
Petar Mitkov Margin B 2014 IGCSE English (Advanced)
Simeon Lubomirov Hadjiyski B 2014 IGCSE English (Advanced)
Yoanna-Maria Simeonova Kupriyanova B 2014 IGCSE English (Advanced)
Yavor Ivaylov Penchev B 2013 IGCSE English (Advanced)
Ivana Bogomilova Atanasova B 2013 IGCSE English (Advanced)
Madlen Marianova Gusheva B 2013 IGCSE English (Advanced)
Martin Nikolaev Nikov B 2013 IGCSE English (Advanced)
Kiril Martinov Krastanov B 2013 IGCSE English (Advanced)
Simeon Nikolaev Stoilov B 2013 IGCSE English (Advanced)
Kristiyan Georgiev Kalchev B 2013 IGCSE English (Advanced)
Anna-Mariya Antoniova Kandzhova B 2013 IGCSE English (Advanced)
Steliana Petrova Kalpaktchieva B 2013 IGCSE English (Advanced)
Simona Dragomirova Kalcheva B 2013 IGCSE English (Advanced)
Elitsa Mihaylova Saykova B 2013 IGCSE English (Advanced)
Konstantin Ivanov Boradzhiev B 2013 IGCSE English (Advanced)
Stefan Branimirov Yovchev B 2013 IGCSE English (Advanced)
Viktor Miroslavov Mihaylov B 2013 IGCSE English (Advanced)
Kamen Andreev Petkov B 2013 IGCSE English (Advanced)
Kassandra-Viola Stoyanova Yoneva B 2012 IGCSE English (Advanced)
Maria Dimitrova Moskova B 2012 IGCSE English (Advanced)
Petar Sashev Dimitrov B 2012 IGCSE English (Advanced)
Martina Ivanova Popova B 2012 IGCSE English (Advanced)
Mina Georgieva Nesheva B 2011 IGCSE English (Advanced)
Ivan Georgiev Dimitrov B 2011 IGCSE English (Advanced)
Martin Blagoev Golubarev B 2011 IGCSE English (Advanced)
Bilyana Yavorova Yankulova B 2014 IGCSE History (Advanced)
Mariya Boyanova Ilieva B 2014 IGCSE History (Advanced)
Boris Rumenov Genchev B 2014 IGCSE History (Advanced)
David Sven Wiske B 2013 IGCSE History (Advanced)
Vesela Andreeva Kehayova B 2012 IGCSE History (Advanced)
Petar Sashev Dimitrov B 2012 IGCSE History (Advanced)
Bilyana Yavorova Yankulova B 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Maria Miroslavova Stefanova B 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Nikoleta Ivaylova Zdravkova B 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Gloria Daniel Trifonova B 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Kamelia Yulieva Popova B 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Nikolay Kirilov Dobrev B 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
David Sven Wiske B 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Katrin Asenova Toneva B 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Nikoleta Georgieva Rashkova B 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Anna-Mariya Antoniova Kandzhova B 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Petar Ivanov Karageorgiev B 2012 IGCSE Mathematics (Advanced)
Ivan Georgiev Dimitrov B 2011 IGCSE Mathematics (Advanced)
Alexandros Kissamitakis B 2014 IGCSE Physics (Advanced)
Simona Ivaylova Stankulova B 2013 IGCSE Physics (Advanced)
Martin Nikolaev Nikov B 2013 IGCSE Physics (Advanced)
Mario Stoyanov Mitov B 2013 IGCSE Biology (Advanced)
Alexandros Kissamitakis B 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Nikoleta Ivaylova Zdravkova B 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Yoana Kirilova Stoeva B 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Konstantin Ivanov Boradzhiev B 2013 IGCSE Biology (Advanced)
Asen Vasilev Stoychevski C 2014 IGCSE English (Advanced)
Betina Rosenova Yankova C 2014 IGCSE English (Advanced)
Desislava Filcheva Komova C 2014 IGCSE English (Advanced)
Esin Hayri Kulova C 2014 IGCSE English (Advanced)
Ilia Krasimirov Dimov C 2014 IGCSE English (Advanced)
Kristian Dragomirov Angelov C 2014 IGCSE English (Advanced)
Mario Nikolaev Nikolaev C 2014 IGCSE English (Advanced)
Martin-Radvan Djemal Ozmen C 2014 IGCSE English (Advanced)
Nikolay Kirilov Dobrev C 2014 IGCSE English (Advanced)
Nikolay Rosenov Kardashev C 2014 IGCSE English (Advanced)
Tomislav Plamenov Georgiev C 2014 IGCSE English (Advanced)
Valentin Antonov Yordanov C 2014 IGCSE English (Advanced)
Victoria Ognyanova Todorova C 2014 IGCSE English (Advanced)
Yoana Kirilova Stoeva C 2014 IGCSE English (Advanced)
Martina Radostinova Barzanova C 2013 IGCSE English (Advanced)
Teodor Emilov Bardarov C 2013 IGCSE English (Advanced)
Aleksandar Vladimirov Vladimirov C 2013 IGCSE English (Advanced)
Simona Ivaylova Stankulova C 2013 IGCSE English (Advanced)
Yoanna Georgieva Lukova C 2013 IGCSE English (Advanced)
Alexander Georgiev Panov C 2013 IGCSE English (Advanced)
Niya Lyubenova Laleva C 2013 IGCSE English (Advanced)
Miltcho Miltchev Bonev C 2013 IGCSE English (Advanced)
Julia Giangranco Jessi C 2012 IGCSE English (Advanced)
Elica Veselinova Altimirska C 2012 IGCSE English (Advanced)
Sofiya Radoslavova Karaboikova C 2012 IGCSE English (Advanced)
Rada Atanasova Hristova C 2011 IGCSE English (Advanced)
Nikolay Kirilov Dobrev C 2014 IGCSE History (Advanced)
Niya Borislavova Borissova C 2014 IGCSE History (Advanced)
Desislava Filcheva Komova C 2014 IGCSE History (Advanced)
Martin-Radvan Djemal Ozmen C 2014 IGCSE History (Advanced)
Petar Mitkov Margin C 2014 IGCSE History (Advanced)
Peter Gerald Locker C 2013 IGCSE History (Advanced)
Katrin Asenova Toneva C 2013 IGCSE History (Advanced)
Mihaela Georgieva Milenkova C 2013 IGCSE History (Advanced)
Miltcho Miltchev Bonev C 2013 IGCSE History (Advanced)
Teodora Valentinova Mollova C 2012 IGCSE History (Advanced)
Yordanka Dimova Dimova C 2011 IGCSE History (Advanced)
Cvetelina Ivaylova Ivanova C 2011 IGCSE History (Advanced)
Mina Georgieva Nesheva C 2011 IGCSE History (Advanced)
Sevinc Ipek Baser C 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Mariya Boyanova Ilieva C 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Ioana Vladimirova Afenlieva C 2014 IGCSE Mathematics (Advanced)
Elitsa Mihaylova Saykova C 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Peter Gerald Locker C 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Kristiyan Georgiev Kalchev C 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Niya Lyubenova Laleva C 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Mario Stoyanov Mitov C 2013 IGCSE Mathematics (Advanced)
Julia Giangranco Jessi C 2012 IGCSE Mathematics (Advanced)
Kiril Plamenov Krastev C 2012 IGCSE Mathematics (Advanced)
Elica Veselinova Altimirska C 2012 IGCSE Mathematics (Advanced)
Vesela Andreeva Kehayova C 2012 IGCSE Mathematics (Advanced)
Yordanka Dimova Dimova C 2011 IGCSE Mathematics (Advanced)
Martin Blagoev Golubarev C 2011 IGCSE Mathematics (Advanced)
Plamen Martinov Boychev C 2014 IGCSE ICT (Advanced)
Elica Veselinova Altimirska C 2012 IGCSE Physics (Advanced)
Yordanka Dimova Dimova C 2011 IGCSE Physics (Advanced)
Martin Blagoev Golubarev C 2011 IGCSE Physics (Advanced)
Sevinc Ipek Baser C 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Niya Vladimirova Dimitrova C 2014 IGCSE Biology (Advanced)
Anna-Mariya Antoniova Kandzhova C 2013 IGCSE Biology (Advanced)
Nikoleta Georgieva Rashkova C 2013 IGCSE Biology (Advanced)
Yordanka Dimova Dimova C 2011 IGCSE Biology (Advanced)
Mina Georgieva Nesheva C 2011 IGCSE Biology (Advanced)